Maaelureisid
  • Avaleht
  • Viimased uudised
  • REISIKALENDER 2025
  • Nii me reisime
  • Reisimuljeid
  • Reisiinfo
  • KOOLITUSED
  • Kontakt

22.-30.märts 2025 

Slovakkia ringreis

REISIKALENDER 2025

  • 24.-25. mai aiandusreis Lätimaale
  • 7.-8. juuni 2025 Läti suurim käsitöölaat + rododendronid + õllefestival
  • 13.-15. juuni 2025 Soome
  • 18.-20.juuli 2025 Läti lossid ja Leedu mõisad
  • 28.-31.august 2025 Soome ringreis
  • 10.-19. oktoober 2025 Sloveenia-Horvaatia
  • ÕPPEREIS APIMONDIALE
  • 2025.aastal TOIMUNUD REISID
    • 24.-26.01.2025 Vilniuse valgusfestival koos Kaunase külastusega
    • 8.-9.veebruar 2025 Talvine reis Jelgava ja Riia
    • 22.-30.märts 2025 Slovakkia ringreis
    • 7.-16. aprill 2025 Ringsõit Hollandis koos lilleparaadi ja Keukenhofi külastusega
    /
  • REISIKALENDER 2025
  • /
  • 2025.aastal TOIMUNUD REISID
  • /
  • 22.-30.märts 2025 Slovakkia ringreis

Slovakkia  kindluslossid   ja maaelu

22.- 30. märts 2025

Rahulikus tempos 9-päevane reis mugava „Hansaliinide“ reisibussiga

Alternatiivmeetodil õppereis, võimalusega tulumaksu tagastusele
REIS ON TOIMUNUD - JÄRGMISEL KORRAL 2026 MAIKUUS
Kõigepealt vaata meie lühivideot, mille tegime 2024.aasta kevadisel reisil!

Slovakkia on  hea valik reisimiseks, kui armastad mööda maanteed reisida, vaadata ümbrust, uurida losse, jalutada väikelinnades, degusteerida häid veine veinikeldrites  ja tutvuda selle riigi maaeluga.

Slovakkiasse minnes on hea valik teha seda kevadel. Miks?  Sest siis on loodus seal ilus. Ilm mõnusalt soe, kuid mitte liiga kuum ja maastik roheline. Slovakkias on palju ilusaid kohti, mida kevadel avastada:


Meie programmis mitmete losside ja kindluste külastus. Tutvume erinevate maaelu pereettevõtlustega, kus saame kas lõunatada või degusteerida tooteid. Ja loomulikult soovi korral erinevaid tooteid oma ostukorvi panna. Lisaks  soovi korral külastuselamus karstikoopas või õhtusöögi nautimine mustlaskõrtsus  jne

Meie bussimarsruut Eestis:

6:00 Tallinn/Sikupilli parkla, 6:15 Jüri alevik, 7:25 Türi kesklinn, 8:30/8:40 Viljandi Bussijaam,  Ikla.... Sõidame 49-kohalise "Hansaliinide" mugava bussiga, reisiseltskonnas vaid 24 inimest.  Seega kõigil istumiseks 2-kohaline pink.
 Tallinnas kuni Viljandini võib sõiduks olla 29-kohaline transfeerbuss, aga Viljandist edasi juba suure mugava bussiga. 

1.   Päev - 22. märts (laupäev)

See on reisi kõige pikem sõidupäev, kuid möödub märkamatult. Kuna tegemist on alternatiivse koolitusreisiga, siis eelkõige on see päev mõeldud koolituseks – teemaks tervislikud mesindussaadused ja nende kasutamine. Reisijuht jagab infot ka läbitavate riikide kohta. Teel peatused seljasirutuseks ja lõunapausiks Leedus 19.km-l  kohvik "Wrana".  Hilisõhtuks jõuame Varssavisse ja majutume mugavasse 3*** hotelli. Meie kohale jõudmise ajaks on hotelli restoran juba suletud, seega õhtusöögi eest tuleb hoolitseda eelnevalt.

2.   Päev – 23. märts  (pühapäev)

Õhtul jõuame ööbima juba Slovakkiasse, aga samal päeval on meil 2 riigipiiri ületus, siis ei oska me hotelli jõudmise aega täpselt planeerida. Aga tõenäoliselt jääb meil aega teha väikene õhtune jalutuskäik juba Slovakkia linnas Trencinis. 

Teel olles kiiremad peatused tanklates ja kiirsöögikohas.


3.   Päev – 24.märts (esmaspäev)

Hotellis rahulik hommikusöök ja väljasõit kell 9:00.

Tutvume linnaga  Trenčin. Linna ajalugu on tihedalt seotud Rooma impeeriumiga ja see kuulub Slovakkia vanimate linnade hulka. 

Linna keskväljakul on palju ajaloolisi ehitis, kohvikuid ja poode, mis kutsuvad avastama ja nautima kohalikku atmosfääri.

Vaba aeg linnas.

Pärast lõunat sõidame  järgmisse maaelu tutvustavasse pereettevõtlusse. Kõigepealt sööme täidisega meevahvleid ja joome meelepärast jooki (kuulub reisihinda). Seejärel tutvustab pererahvas meile oma tegevusi ja soovi korral saame ostusid teha nende armsas kaupluses.

Sõit Nitrasse. Ööbime  vanalinnas asuvas  hotellis 3 ööd ja see loob väga head võimalused õhtusteks jalutuskäikudeks. Ühel õhtul võimalus seda teha ka koos reisijuhiga ja 2 õhtut juba iseseisev avastamine. Ja positiivne külg - jääb ära ka tüütu igapäevane pagasi tassimine vähemalt paaril hommikul. 

Nitra on Slovakkia vanim linn  ja ajalooliselt rikas linn. Esmakordselt mainimine pärineb 8.sajandist, kuid vanimad arheoloogilised leiud pärinevad umbes 25 000 – 30 000 aasta tagusest ajast.  Juba 9.sajandil oli Nitra üks Kesk-Euroopa suurimaid linnastuid. Nitra on täis huvitavat ajalugu ja kultuuri ning kevadel on Nitra eriti võluv oma roheluse ja mõnusa atmosfääriga.
 Huviväärsuste hulka kuuluvad näiteks Nitra kindlusloss koos Püha Emmerami katedraaliga ja kust avanevad suurepärased vaated linnale ja ümbritsevale maastikule. Pilk tasub peale  heita veel Püha Ladislausi piaristlikule kirikule ja sellele külgnevale kloostrile.  Jalutuskäigul avastame kindlasti veel huvitavaid vaateid.
Nitra vanalinnas on mitmeid kohvikuid ja restorane, kus saab leida maitsvat kehakinnitust.




4.   Päev – 25. märts (teisipäev)


Hommikusöök ja kell 9:00 istume  bussi. Oma pagasi jätame hotelli, võtame kaasa vaid päeva jooksul vajaminevad asjad ning sõidame edasi Slovakkia avastusretkele.
Sõidame tutvuma Červený Kameň lossiga, mis on üks vähestest Slovakkia lossidest, kus on säilinud nii suurejooneline sisustus, nagu me seal näeme. Külastus koos kohaliku giidiga. Keda lossi ajalugu ei huvita, saab jalutada pargis või aega veeta kohvikus. Lossi sisenemina tasu eest, lisandub reisihinnale.
Järgmiseks külastuskohaks on üks suur pereettevõtlus, mis on saanud oma tegevuste ja toodete eest palju auhindu ja Slovakkias väga kuulus tegija.
Tegelikult  ringkäik  algab nende restoranis 3-käigulise lõunasöögiga. (Kuulub reisihinda). Seejärel tutvustatakse oma tooteid ning  me uurime ka, milline näeb välja nende veinikelder (veinide degusteerimine kuulub reisihinda). Loomulikult kuulame lugu sellest, miks ja kuidas see pereettevõtlus hoo sisse sai ja kuidas neil tegevused toimivad ning millised tooted on pälvinud kõrgeid auhindu. Nende veinikeldris on säilitamisel veinid ka eelmise sajandi 90-ndatest aastatest.  Külaskäigu lõppedes on kõigil võimalik tutvuda ka nende poe rikkaliku müügivalikuga ja soovi korral teha sealt oste. Müügil paljud auhinnatud veinid.
Tagasiteel hotelli jääb meie teele Modra linnake, mis on juba iidsetest aegadest olnud viinamarjade kasvatusalaks. Juba 14.sajandil oli veinimüügist saadav tulu linnale peamiseks sissetulekuallikaks. 
Modra on väike linnake, aga kindlasti külastamist väärt, eriti siis, kui otsida midagi rahulikumat ja autentsemat. 
Jalutuskäik ja tutvumine linnaga ning vaba aeg, et leida endale meelepärane koht õhtusöögiks.
Kui on soovijaid, siis organiseerime ühise õhtusöögi koha mõnes veinikeldris. Modra on osa Slovakkia veinitootmispiirkonnast ja seal on palju veinitehaseid, kus saab tutvuda nii veinitootmisprotsessiga ja maitsta kohalikke veine.
Modra on tuntud ka oma keraamiliste toodete poolest. Seega neid, keda ei huvita veinid, äkki huvitab keraamika.
Orienteeruvalt kella 20-ks jõuame tagasi hotelli, kus ööbisime juba eelmisel ööl.


5.   Päev – 26. märts (kolmapäev)

Peale hommikusööki suundume Slovakkia pealinna Bratislavasse.

Lühike vanalinna jalutuskäik  koos kohaliku giidiga ja seejärel vaba aeg.

Linna ajalugu ulatub tagasi Rooma aega ja selle ajalooline keskus koosneb kitsastest tänavatest, keskaegsetest ehitistest ja kohvikutest.

Bratislava vanalinn on täis imeilusat arhitektuuri, kitsaid tänavaid, kohvikuid ja poode. Avastamist on palju.

Linna peaväljak ehk endine turuplats oli osa Ungari kuningate kroonimisteest, mida nüüd tähistavad sillutisse kinnitatud kroonid. Imetleme vana raekoda, Ronaldi purskkaevu, neoklassistsistlikku peapiiskopi lossi, linna vanimat usuehitist ehk siis frantsiskaani kirikut 13.sajandist ja palju muudki.


Pealelõunasel ajal  võtame suuna Väike-Karpaatia veiniteele ja sealtkaudu jõuame  mägisesse Kesk-Slovakkiasse, kus leiame keskaegse kuningliku linna Banská Štiavnica. 

Vaba aeg maalilises vanalinnas, mis on võetud ka UNESCO maailmapärandi nimekirja. Aega jalutamiseks ja keha kinnitamiseks.

Seejärel sõidame tagasi Nitrasse.   Majutus samas hotellis, kus olime juba eelmisel 2-l ööl.

6.   Päev – 27. märts (neljapäev)

Peale hommikusööki lahkume koos pagasiga oma hotellist, kus oleme eelnevad 3 ööd olnud ja   sõidame jätkuvalt Kõrg-Tatrate poole. Mäestik koosneb kolmest ahelikust, millest kõige erakordsem on Kõrg-Tatrad. Läbime Tatra rahvuspargi.


Meie suund on Demänovska karstikoobaste külastusele 

(sissepääs tasuline, lisandub reisihinnale) Sissepääs vaid kohaliku giidiga ja kindlatel kellaaegadel.

Need koopad on lubjakivikoopad koos väga paljude stalaktiitide ja stalakmiitidega.

Koobaste juurde minekuks tuleb eelnevalt läbida parkimisplatsilt 400 m pikkune tee, mille tõus on kokku 67 m.  Seetõttu varume sellesse suundumiseks piisavalt aega. Seal on võimalik valida 2 erinevat ringkäiku – meie valima lühema, mis kestab tund aega ja selle aja jooksul läbi 1,1 km. Keskmine temperatuur koobastes on 6,1-7 kraadi. Kindlasti vajalik vastav riietus ja mugavad jalanõud.

Keda koopad ei huvita, saavad ümbruses jalutada ja kohvikus aega veeta.   

Looduslikud vaated imetletud, võtame suuna Popradi linnale, mida loetakse Kõrg-Tatrate väravaks. Ajalooline kesklinn on kuulus on keskaegsete ehitiste poolest. Samas on Poprad kaasaegne linn, kus on suurepärased SPA kompleksid.

Majutume ja päeva lõpetuseks sõidame soovijatega linna lähedal asuvasse mustlaskõrtsu. Selle kohaga on meil seotud nostalgilised mälestused. Nimelt oma esimese sõidu reisikorraldajana korraldasime aastal 2010 Slovakkiasse ja just seal kõrtsus pidi meie bussijuht loovutama oma lipsu. Ikka seepärast, et mustlased ju lipsu ei kanna ja neile ei meeldi, kui teisedki seda kannavad. Rahvusöögiga ja võimaluse korral mustlasmuusikaga õhtu. (Lisandub reisihinnale)


7.   Päev – 28. märts (reede)

Slovakkias jääb meile külastuskohaks veel Orava kindlusloss, mis asetseb majesteetlikult kõrgel kaljul Orava jõe kohal. See on üks kõige dramaatilisemaid keskaegseid losse Slovakkias. See on nagu „kotkapesa“ ja kujunenud Põhja Slovakkia suurimaks turismiatraktsiooniks. Ehitatud 1241. aastal pärast tatarlaste sissetungi puidust linnamäe asemele. Järgnevate sajandite jooksul muutus see väike kindlus 154 ruumiga ulatuslikuks kindluslossiks. Trepiastmeid on seal kokku 754.   

Meie teeme sealse külastuskäigu väga rahulikus tempos. (Tasuline sissepääs lisandub reisihinnale)

Seejärel ütleme Slovakkiale hüvasti.

Lõunasöögiks peatus juba Poolamaal ja   majutuseks hotell ainult 120 km kaugusel Varssavist. Seega jälle üks rahulik päev, kus me üleliigselt ei kiirusta ega ole väga kaua ka bussis.


8.   Päev – 29. märts (laupäev)

Tavaliselt kihutatakse Poola pealinnast kiiresti mööda, kuid meie teeme ka Varssavi  vanalinnas vähemalt paaritunnise peatuse.

Varssavi vanalinn väärib seda, et seal teha jalutuskäik ja leida lõunatamiseks sobiv koht.

Seejärel sõidame veel mööda Poolamaad ja ööbima jõuame Suwalkisse 4*** hotelli. Võimalik buffee õhtusöögiks, mida serveeritakse vaid meie grupile. (Sööjate min.arv 20, lisatasu 20€)


9.   Päev – 30. märts (pühapäev)

Sõidu viimasel päeval istume jälle tavapäraselt varem bussi (nagu oli ka esimesel päeval), sest piiril kaotame ajas tunni. Läbime Leedu ja Lätimaa ning tagasisõit vastupidises suunas 1.päeva marsruudile. Arvestusega, et Tartust liinibussiga tulijad jõuaksid kindlasti bussile suunal Viljandi – Tartu.


Sõidu osalustasu:  950  €   


                                     

See sisaldab:

·       Sõitu „Hansaliinide“ mugava 49-kohalise reisibussiga,  aga grupi suuruseks 24 osalejat. /Tallinn-Viljandi väiksem transfeer/


-         kõiki bussiga seonduvaid kulusid (sh. teemaksud, parklatasud jne)  - kiirematel registreerujatel võimalik istuda üksinda bussi tagumises osas.

·       Majutust 3-4**** hotellides, koht 2-ses toas.

·       8 hommikusööki hotellides

·       3. päeval pereettevõtluse külastus koos meevahvlite degusteerimisega

·       4. päeval suure pereettevõtlus-keskuse külastus koos veinide degusteerimisega

·       4.päeval 3-käiguline lõunasöök restoranis

·       Kõik kohakülastused ja ekskursioonid tõlkega eesti keelde

.       Bratislava kohaliku giidi tasu

·       Koolitust bussis


Lisatasu eest:

·       1- ne majutus hotellides  /täpsustamisel 19.02.2025  või küsi infot reisijuhilt)


Külastustasud (soovi korral) – tasumine kohapeal   (2024.a. andmetel, võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast)

·       Červený Kameň lossi pilet (11 €/täisk, 6€ seenior al. 62, foto-video luba 2 € - 2024.aasta andmetel)

·       4. päeval Modra linnakeses veinikeldri külastus koos õhtusöögiga  orienteeruvalt  25 € (täpsustamisel) - organiseerimisel, kui on soovijaid

·       Demänovská karstikoobaste külastus (10 €/täisk, 9€ seenior alates 60.a.) + pildistamise luba 10 €

·       6.päeval mustlaskõrtsus õhtusöök ....... € (söögid täpsustamisel, joogid ostetakse ise juurde)

·       Orava kindluslossi pilet   (9.50/täisk, 5 € seenior al.60/ foto luba 3€, video luba 5 €)

·       Buffee-õhtusöök Suwalki 4**** hotellis   20 € (kui on vähemalt 20 soovijat)

 

NB! Soovitame kindlasti  teha reisitõrkekindlustuse, mis garanteerib reisijale hüvitise reisist mõjuva takistuse tõttu loobudes.
Reisija on kohustatud tutvuma Reisikorraldaja pakettreisilepinguga!


Muu info:

See on eelkõige maaelu   tutvustav   õppereis, mis toimub alternatiivse koolitusega bussi sõidul, siis meie koolitusloa olemasolu võimaldab sellelt taotleda tulumaksutagastust 20% seaduses ettenähtud korras või ettevõtjad saavad selle arvestada oma koolituskuludesse.

Aga külastame ka mitmeid linnu, seega ei tasu karta, et oleme ainult külades :)

NB! Pane tähele, et kogu reisi osalustasu ei ole koolitustasu! Arvestusliku baasi aluseks on 900€ ehk sellelt siis 20%.

Bussisõidul pikkadel päevadel toimub koolitus erinevate mesindussaaduste tervistavast mõjust ja nende kasutamise võimalustest. Samuti ka maaelu ettevõtluse arenguvõimalustest erinevates olukordades,  Tagasiteel tuleb vastata testküsimustele sellisel juhul, kui soovite tulumaksutagastust. Hindamine on mitteeristatav, s.t. hinnet ei panda. Tulumaksu on võimalik tagasi taotleda 2025.aasta tuludeklaratsiooni esitamisel (juhul, kui te olete ise aasta jooksul oma tuludelt tulumaksu tasunud, millelt toimuks tagasiarvestus)


      Kui nüüd tekkis mõni küsimus või jäi mure vaevama, siis võta julgelt ühendust reisijuht Mariannega.







NB! Reisikorraldaja jätab endale õiguse muuta külastuskohtade järjekorda või ettenägematutel juhtudel muuta ka marsruuti/majutust ning külastuskohti, kuid õppereisi eesmärk jääb samaks. Ja majutuste/hotellide tase vähemalt 3***.


Email again:
Reisile tulen....
Bussile tulen....
Olen huvitatud (maksan sõidul sularahas)
olen eelnevalt reisinud Maaelureisidega
  • Avaleht
  • Viimased uudised
  • REISIKALENDER 2025
    • 24.-25. mai aiandusreis Lätimaale
    • 7.-8. juuni 2025 Läti suurim käsitöölaat + rododendronid + õllefestival
    • 13.-15. juuni 2025 Soome
    • 18.-20.juuli 2025 Läti lossid ja Leedu mõisad
    • 28.-31.august 2025 Soome ringreis
    • 10.-19. oktoober 2025 Sloveenia-Horvaatia
    • ÕPPEREIS APIMONDIALE
    • 2025.aastal TOIMUNUD REISID
      • 24.-26.01.2025 Vilniuse valgusfestival koos Kaunase külastusega
      • 8.-9.veebruar 2025 Talvine reis Jelgava ja Riia
      • 22.-30.märts 2025 Slovakkia ringreis
      • 7.-16. aprill 2025 Ringsõit Hollandis koos lilleparaadi ja Keukenhofi külastusega
  • Nii me reisime
    • Eestis reisimiste blogi
    • Ungari reisiblogi 2022
    • Hollandi avastamine
      • 2024 Ringreis Hollandis
  • Reisimuljeid
    • Rändamas Eestis
  • Reisiinfo
    • Meie reisijuhid
  • KOOLITUSED
  • Kontakt